Program nelze ověřit

Jak vypnout hlášku Otevřít soubor – upozornění zabezpečení

Jak se zbavit potvrzovacího dotazu při otevírání různých souborů z internetu ve Windows XP nebo Windows 7
Taky vás otravuje neustále potvrzování otevření souboru, když si chcete pustit mp3 nebo nějaké video, stažené z netu? Někteří z nás se s tím třeba ani nepotkají, ona ta hláška totiž nevyjede u všech soborů. Zamiluje se jen do některých, které bůh ví proč považuje za nebezpečné. A nedá si pokoj, dokud se nenaštvete tak jako já a tuhle stupidní funkci nevypnete. A zde si jednoduše povíme, jak na to. Testoval jsem ve verzi Windows XP, nicméně ověřeno i na sedmičkách. (Vista to bude mít nejspíš podobné)

Klikněte na Start -> Spustit, napište gpedit.msc a potvrďte. (V sedmičkách napište gpedit.msc do vyhledávacího políčka).

V okně Zásady skupiny rozbalte Konfigurace uživatele
Dále Šablony pro správu -> Součásti systému Windows -> Správce příloh.
V pravém okně najdete položku Seznam typů souborů s nízkou rizikovostí, klikněte na ni dvakrát.

Na záložce Nastavení zvolte povoleno a do políčka s příponami napište, které typy souborů chcete nastavit jako nízkorizikové, nebo-li takové, u nichž vás přestane otravovat naše neoblíbená vyskakovací otázka. Hudba ve formátu mp3 má například příponu .mp3. DO políčka můžeme napsat více přípon. Před každou příponu jednak napíšeme tečku (.mp3) a další přípony oddělujeme středníkem (.mp3;.avi;.mp4). Stiskneme Použít a tím bychom měli mít od této hlášky pokoj – logicky jen u souborů toho typu, jaký jsme si nastavili.